Veeriku spordikeskus, Näituse 33 II korrus (lahtiolek kokkuleppel)
56645618
info@fysiocentrum.ee

Füsioteraapia blogi

Massaaži mõju

Hea kokkuvõte massaaži mõjust, et paremini aru saada, kuidas ta meid võib aidata.

Infograafik teadusartiklite lugemisest

Sporditeadusest tuleb üha uut teaduslikku infot, kuidas liikuda edasi. Muutused pakutakse kiiremini välja, kui jõuatakse neid väiteid kontrollida. Vahest tundub, et treenerite ja füsioterapeutidena unustame nö baasteadmised ära ja ajame seda uut ja huvitava 1% juurde andvat tegevust taga. Siin on hea infograafik, mis võiks aidata kaasa paremini teadusinfos orienteeruda, kui loete teadusuuringuid.

Kinkekaardid

Meilt saab kinkekaarte just teile sobival kujul – kingi kas soovitud summas või konkreetsele teenusele. Eraldi kinkekaardid on massaažile või füsioteraapia teenusele, või lase hoopis kingisaajal endal valida, mida tal parasjagu vaja oleks. Anna meile julgelt teada, millal kinkekaardile järgi soovid tulla!

Puhkamisest ja treeningkoormuse monitoorimisest

Et vigastusi ennetada, on vajalik ka treening- ja võistluskoormust monitoorida ja vajadusel keskenduda puhkuste, kergemate päevade ja taastumisvahendite kasutamisele. Loe lisaks: https://bjsm.bmj.com/content/52/17/1116 Jalgpalluritel, kellel on ühe nädala jooksul 2 mängu, on lihasvigastuste esinemine sagedasem, kui neil, kelle on nädalas 1 mäng. 18-22% vähem kubeme ja reielihaste vigastusi, kui järgmise mänguni jäi >5 päeva!

Reie sisekülje treenimisest

Kolm viisi, kuidas progresseeruda reie sisekülje ehk lähendajalihaste treenimisega, et ennetada kubeme piirkonna vigastusi: https://bjsm.bmj.com/content/53/1/45?fbclid=IwAR1m_SOh7QN1Pby2ufjIQVH1R74M5-ivZ1GCBmyZNdKO3H-EB3bToMHXDOE