Veeriku spordikeskus, Näituse 33 II korrus (lahtiolek kokkuleppel)
56645618
info@fysiocentrum.ee

Koolitused

Tellimuskoolitused

  Meilt on võimalik tellida erinevaid füsioteraapia-alaseid ja treeninguid puudutavaid koolitusi. Oleme kokku pannud nimekirja koolitustest ja loengutest, mida saate tellida oma grupile.

Jõutreening noortele (13-17a)

Sihtgrupp: lapsevanemad, treenerid, füsioterapeudid.

Koolituse kirjeldus: Koolitusel antakse teaduspõhine ülevaade jõutreeningu kasutamisest noorsportlastel ja vastatakse küsimustele, kas jõutreening on ohtu ning mis vanusest võiks hakata üldse jõutreeninguga tegelema. Eraldi puudutakse ka jõutreeningu kasutamist vastupidavusalade ja pallimängualade sportlastel.

Taastumisvahenditest spordis

Sihtgrupp: treenerid, füsioterapeudid.

Koolituse kirjeldus: Koolitusel antakse teaduspõhine ülevaade erinevatest taastumisvahenditest, mida võiks kasutada enne või pärast treeningut, võistlust või turniiri, et aidata kaasa organismi taastumisele koormustest.

Sooritusvõime parandamine läbi vigastuste ennetamise

Sihtgrupp: treenerid, lapsevanemad, füsioterapeudid.

Koolituse kirjeldus: Terve ja vigastustest vaba sportlane saab treenida ja areneda ning seeläbi jõuda oma võimete tippu. Koolitusel selgitatakse, kuidas erinevatel spordialadel ennetada enamlevinud vigastusi nagu hüppeliigese, reie tagakülje, alaselja või õla vigastusi.

Praktiline teipimise koolitus
(elastne ja jäik teip)

Sihtgrupp: treenerid, lapsevanemad, füsioterapeudid, massöörid.

Koolituse sisu: Sageli on (noorte)treenerid üksi oma sportlaste või võistkonnaga treeninglaagris ja võistlustel ning siis oleks hea osata põhilisi teipimise tehnikaid, et oma sportlasi aidata. Koolitusel teeme praktiliselt läbi enamlevinud vigastuspiirkondade teipimise – hüppeliiges, põlv, õlg. Kasutame nii jäika kui ka elastset teipi.

Treeningkoormuste planeerimine ja periodiseerimine

Sihtgrupp: treenerid, sportlased.

Koolituse kirjeldus: Treeningplaan on kõikide sportlaste tervena arenemise alus. Antud koolitusel arutleme koos erinevaid treeningute periodiseerimise ja treeningute planeerimise võimalusi. Räägime enamlevinud vigadest ning kuidas me saaksime paremini monitoorida sportlaste treeningkoormust.

Lihashoolduse praktiline koolitus

Sihtgrupp: treenerid, lapsevanemad, füsioterapeudid.

Koolituse kirjeldus: Koolituse teoreetilises osas selgitame teaduspõhiselt lihashoolduse ja venituste mehhanisme ning toimet. Praktilises osas teeme läbi erinevaid enesemassaaži võtteid, kasutades selleks foam-rolli, erinevaid triger-punktide palle ja pulkasid, millele järgnevad liikuvus- ja venitusharjutused. Eesmärk õpetada selgeks vahendid regulaarseks treening- ja võistlusjärgseks lihashoolduseks.

Uurige lähemalt